Podsumowanie roku szkolnego 2022/2023

Utworzono dnia 26.06.2023

Zakończyliśmy rok szkolny 2022/23. Cieszymy się, że po „epoce covidowej” i okresach zdalnego nauczania udało nam się powrócić na dawne tory w organizacji życia szkolnego. Uczniowie inspirowani i kierowani przez swoich nauczycieli odnieśli wiele sukcesów w różnych dziedzinach. Chcemy przypomnieć najważniejsze z nich:

1. Julia Mamak – uczennica klasy VIII została pierwszą w historii szkoły laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego i została zwolniona z trzeciej części egzaminu ósmoklasisty /op.p. Ewa Wirkus/.
  2. Radosław Grabaszewski – uczeń klasy VIII został mistrzem województwa pomorskiego w biegu na 300 m ppł /op. p. J. Ścigała/.
  3. Chłopcy z klasy VIII awansowali do finału wojewódzkiego w biegach przełajowych, a chłopcy z klas IV – V oraz II – III do finału wojewódzkiego piłkarskiego turnieju o Puchar TYMBARKA /op. p.J. Ścigała, p. J.Wrycza, p. M.Hering/.
  4. Maciej Świątkowiak (kl.Va) – zajął VI miejsce w Ogólnopolskim Finale Czwartków LA /op. p. J. Wrycza/.
  5. Julia Sroka – uczennica kl. V SFD zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego TOP READER /op.p. A. Ścigała/.
  6. Marcel Bożek (kl. III SFD), Tomasz Kulas (kl. VI SPB), Oliver Mielewczyk (VIIIa), Franek Trapp (kl. VIII Niedarzyno) – awansowali  do finału wojewódzkiego konkursu matematycznego MATHMAN /op. p. K. Janikowska, p. A.Hołowiej, p. I. Cierniak/.
  7. Reprezentacja szkoły w składzie: Bartosz Lipski, Oliver Mielewczyk i Wojciech Świątkowiak (wszyscy klasa VIIIa SPB) zajęli I miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (indywidualnie I miejsce zdobył Bartek Lipski) /op. p. E.Skiba/.
  8. Bartosz Lipski (VIIIa) zajął II miejsce w powiatowym etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” /op. p. M. Miszczyszyn/.
  9. Roksana Lass (VIIIb) zajęła I miejsce, a Tomasz Janta Lipinski (IV kl) zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie „Polscy Nobliści” /op. p. A.Gostkowska/.
  10. Agata Januszewska (kl. IV) zdobywała wyróżnienia w konkursach muzycznych (Powiatowy Przegląd Piosenki Szkolnej i Ogólnopolski Konkurs Piosenki Religijnej) - /op.p. A.Januszewska/.
  11. Hanna Czerwińska (kl. IV) zajęła I miejsce, a  Ryan Kudlik (Ib) – II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wielkanocne palmy i pisanki” /op. p. K.Wielgosz/.
  12. Julia Sroka (V SFD) zajęła II miejsce, a Tomasz Janta Lipinski IV miejsce w powiatowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy pożarniczej /op.p. A.Genchev/.
  13. Bartosz Lipski (VIIIa) zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Mistrz ekologii” /op.p. M.Kryger/.

Poza wymienionymi sukcesami uczniowie odnosili także wiele innych, również w konkursach, zawodach i turniejach, organizowanych na szczeblu szkolnym i gminnym. Wszystkim gratulujemy!!

Utworzono dnia 26.06.2023, 13:47